SON HABERLER

Dikkat! Harf Notları Değişebilir

Paylaş

Bu sabahtan itibaren öğrenci bilgi sistemi girişi kapatılmıştı.

Bugün öğrenci işlerinden alınan bilgiye göre, bazı derslerin harflendirilmesi hatalı olarak yapıldığı, bu nedenle öğrenci bilgi sisteminde çalışmalar olduğu ve bazı derslerde harf notlarının değişebileceği öğrenildi.

Çalışma sonunda harf notları tekrar revize edilerek sisteme girilecek.  Yani eski sisteme herhangi bir dönüş yapılmayarak yine çan eğrisi üzerinden değerlendirmeler yapılacaktır. Harf notu değişikliği yalnızca yanlış hesaplanan harf notları için yapılacak. 

KTÜ’de bütünleme sınavlarının Pazartesi başlayacak olması ve sistemin halen düzeltilmemiş olması tüm öğrencileri tedirgin ediyor. Sistemdeki çalışmaların ise ne zamana kadar süreceği bilinmiyor.

Öğrenciler twitter üzerinden  #TeknikHataÜniversitesi hashtagı ile tepkilerini dile getiriyor. Atılan twetlerden bazıları

GÜNCELLEME: YENİ HARF NOTLARI SİSTEME GİRİLDİ

GÜNCELLEME 2: SİSTEMDEKİ HATALAR GİDERİLDİ

“Dikkat! Harf Notları Değişebilir” için 66 cevap

 1. Ziya diyor ki:

  yazık yahu yazııkk… deneme tahtası olduk. Madem sistemi değiştirdin altyapısı hazırla be ktü..

 2. bilal diyor ki:

  millet notlarına göre bilet alıyor. dalga mı geçiyorlar

  • Ziya diyor ki:

   şimdi ben 15 saat yol çekmişim. kalırsam bi daha mı geri döncem ne kadar saçma bi şey ya

 3. Okan diyor ki:

  Bu ne saçma bise ya iki elleriyle bi ısı yapamadılar ÖSYM’den beterler

 4. büşra diyor ki:

  YAZIKLAR OLSUN

 5. cemre diyor ki:

  ne zaman dogru bişey yaptınki ktü. şaşırırdık zaten bi işi elinize gözünüze bulaştırmadan bitirseniz. harbiden kazanılmış pişmanlıksın

 6. turgay diyor ki:

  45 alaltında ab bb alan arkadaslara kotu haber bu bagıl çan olarak degıl normal can olarak uygulandı galıba fonsıyon yazan arkadas sıstemı gormeden yazdı 50 den yuksen notla kalanlara mujdelı bı haber 45 50 le aa ba getırenlere kotu bı haber.

 7. zeliha diyor ki:

  benim ortalamam 38.5 arkdasın ortalması 39 o gectı ben kaldım buna da bir çare yaa ağlamaktan öldm

 8. mustafaank diyor ki:

  kimse kusura bakmasın arkadaş o kadar yol gitmişim sizin aptallığınız yüzünden geri gelemem…

 9. kuzey diyor ki:

  Bu nasıl iştir ya oturmuşlar bilgisayar başına milletle dalga geçiyorlar bilmiyorsan bırak git başkaları uğraşsın bizim hayatımızla oynamaya ne hakkınız var şu okula geldiğim güne lanet olsun…

 10. ktü öğrencisi kobay olarak kullanılıyorsunuz biraz açı :eek: n gözünüzü

 11. sefa diyor ki:

  sabri in ktü out

 12. Aslı diyor ki:

  Böyle teknik bir üniversitede böyle bir hata olması o kadar komik bir durum ki ama yazık gerçekten o kadar insan gitti memleketine ve dersi kalırsa bunun için geri dönecek biz deneme tahtası değiliz ve bu yaptığınız bizim hayatımızı etkiliyor… bunu yapanlara göre düzeltiriz yaparız demesi kolay geliyor tabi ama gerçekten her yaptığınızla binlerce öğrencinin ahını alıyorsunuz.. :!:

 13. İLknr diyor ki:

  Lanet olsun bu KTÜ ye… Hangi işini doğru yaptıki zaten bu güne kadar.. Bu kadar insanın ahından nasıl kurtulacaksınız bee.. bari geçtklermden kalmasam.. HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN.. :evil:

 14. mesut diyor ki:

  biz 4 aydır vizelerle ödevlerle finallerle uğraşıken bu enformatik bölümünde çalışanlar hep mi okey oynadılar bilgisayarda ya ayıptır ayıp. bari bir gün çalışıp bir gün okey oynasaydınız.=) Allah’ınızdan bulun ne diyim..

 15. sapkin diyor ki:

  doğru örnek olmaya çalışmasam çok kötü şeyler söylicem de tutuyorum..

Bir Cevap Yazın